RD AKADEMİ YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK

EĞİTİMDE YURT DIŞINA AÇILAN KAPINIZ

bilgi@rdakademi.com
0850 259 79 19

Yurt Dışı Üniversite Eğitimi

Başarılı olmak ve değişim halinde olan dünyaya uyum sağlamak amacıyla milyonlarca insan ilköğretimden lisansüstüne kadar her aşamada eğitim almaktadır. Teknolojinin ilerlemesi, ulaşımın kolaylaşması ve iletişim araçlarının yaygınlaşması eğitim alan birey sayısının artmasını ve eğitimin yaygınlaşmasını sağlamasının yanı sıra yurt dışında üniversite okumayı tercih eden öğrenci sayısının da artmasına olanak sağlar.
 
Yurt dışında üniversite okumayı tercih eden öğrencilerin birbirinden farklı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler arasında öncelikli olarak gelişmiş ülkelerin eğitim sistemlerinden yararlanmak, farklı ülkelerde çalışma imkânına sahip olmak, dil öğrenmek, farklı kültürleri tanımak ve kendi ülkesinde istediği bölüm veya üniversiteye yerleşmemiş olmak gelir.
 
Günümüz dünyasında uluslararası kültürel ve ekonomik ilişkilerin artması ile turizmden sanayiye kadar pek çok sektörde başarılı kariyerler için en az bir yabancı dili profesyonel seviyede bilmek ve farklı kültürleri tanımak gerekmektedir. Yurt dışında üniversite okumak; en az bir yabancı dili öğrenmek konusunda büyük bir avantaj sunar. Ayrıca uluslararası bir ortamda eğitim almanın getirisi olarak farklı kültürleri tanımayı da sağlar; uluslarası bir ağ kurmaya, küresel bir bakış açısı geliştirmeye ve çok sayıda ülkede geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmaya da yardımcı olur. Yurt dışında eğitim size birçok alternatif sunarken, bütçe olarak da geniş bir yelpazede değerlendirilebilir. Ortalama olarak üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri Türkiye’de bulunan özel ve vakıf üniversitelerinden çok da pahalı değildir.
 
Yurtdisinda UniversiteYurt dışı üniversitelerinin çoğu öğrenci seçimini çok titiz bir şekilde yapar. Üniversitelere girişi sağlayacak bir sınav sistemleri olmadığı için tıpkı bir iş görüşmesi gibi her adayı ayrı ayrı inceler ve yeterliliklerini değerlendirirler. Özellikle dünyanın en iyi üniversiteleri olarak bilinen A.B.D’de "Harvard, MIT, Yale, UC-Berkeley, UCLA", İngiltere’de "Cambridge, Oxford, London School of Economics, London Business School", Kanada’da " University of British Columbia, Victoria Univercity, Toronto Univercity ve Mc Gill Univercity" başvuru yapan öğrencilerin çok başarılı olmasını ister. Her yıl dünyanın dört bir yanından on binlerce başarılı öğrenci bu üniversitelere başvuru yapar. Bunlardan ancak çok az bir kısmı adı geçen üniversitelere kabul edilir. Bu üniversitelere başvuru için lise not ortalamanızın 5’li sistemde en az 4,5 olması gerekir ve daha da önemlisi sosyal, bilimsel veya sportif olarak çok yönlü ve aktif olmanız beklenir. Bu nedenle akademik olarak bu seviyede olmayan öğrencilerin bu üniversitelere başvuru yapmamaları tavsiye edilir.
 
A.B.D’de yaklaşık 3.000, İngiltere’de 150, Kanada’da 100 civarında üniversite ve kolejde eğitim yapmak mümkündür. Yurt dışı üniversitelerinde mutlaka sizin durumunuza uygun bir program bulunacaktır. Önemli olan, öğrencinin gerçekçi olması ve kendisini kabul edebilecek üniversitelere başvuru yapmasıdır.
 
Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin çoğu başvuru işlemlerine gereken zamanı ayırmadıkları veya gerektiği kadar erken başlamadıkları için kendilerine her açıdan daha uygun olan programlarda eğitim görme şanslarını yitirmektedirler. Yurt dışında yükseköğrenimle ilgileniyorsanız, başlamayı düşündüğünüz tarihten en az 1 yıl önce planlamaya başlamalısınız. Okul seçimi, geçmeniz gereken sınavlar, bu sınavlara hazırlık aşamaları, başvuru işlemleri, vize başvuruları ve seyahat hazırlıklarına ayırmak zorunda kalacağınız zamanı göz önünde bulundurup planlarınızı iyi yapmalısınız.
 
Yurt dışında eğitiminize devam edebilmek için en doğru bilgiye ulaşmanın en kolay yolu danışmanlık firmalarından yardım almaktır. Sahip olduğunuz akademik yeterlilikler ve maddi imkânlar birlikte düşünüldüğünde RD Akademi size uygun üniversiteler içerisinde en iyisini bulmanıza yardımcı olur.
 
 • RD AKADEMİ olarak sizlere;
  • -Doğru ve uygun üniversiteleri seçmenize yardımcı olarak,
  • -Tüm yeterlilikleri sağlıyorsanız doğrudan üniversite başvurularınızı yönlendirerek,
  • -Sadece yabancı dil seviyeniz yeterli değilse şartlı olarak başvurmanızı sağlayarak,
  • -Pathway programlarıyla anlaşmalı üniversitelerimize geçiş imkânı yaratarak,
  • -İngiltere’de anlaşmalı foundation kurslarımız vasıtasıyla hazırlık eğitiminizi tamamlamanıza yardımcı olarak hizmet vermekteyiz.
   
  RD Akademi üniversite danışmanlık sürecinde, akademik ve dil yeterliliklerinize göre en doğru ve kabul alma ihtimalinizin en yüksek olduğu üniversite listesine ulaşmanız hedeflenir. Niyet mektubu ve CV hazırlamada profesyonel destek verilir. Başvuru formlarınız birlikte doldurulur.
   
  Dil yeterliliğiniz yoksa sizi dil kurslarımızda gerekli yeterliliğe getirmekteyiz. Bu aşamadan sonra sıra üniversite başvurularına gelir. Dil kurslarımızı bitirdikten sonra, akademik gereklilikleri yerine getiriyorsanız, anlaşmalı üniversitelerimize doğrudan geçişiniz sağlanır. Dil yeterliliğinizi istenilen seviyeye getirmek için ne kadar süre kurs almanız gerektiği yaklaşık olarak bu tablo yardımıyla hesaplayabilirsiniz.
   
  Anlaşmalı üniversitelerimizin çoğu için dil kurslarımızın size vereceği belge yeterlidir, sizden ek olarak TOEFL ya da IELTS’e girme şartı istenmeyecektir.
   
  Üniversite danışmanlık işlemleri bedellerimiz $170,00-$800,00 arasında değişmektedir. Kurslarımıza belli süreler için katılım sağlandığında danışmanlık hizmeti ücretsiz olabilmektedir. Her üniversite için gerekli olan dil seviye şartı ve akademik yeterlilikler birbirinden farklıdır. Lütfen tüm üniversite programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.
Yurt dışında üniversite eğitimi almanın birkaç farklı yolu vardır:
 
1. Şartlı kabul - Conditional acceptance Genel akademik durumu yurt dışı üniversitelerine girmek için yeterli olan ancak dil yeterlilik testlerine henüz girmemiş öğrenciler için bazı üniversiteler tarafından şartlı kabul verilir. Üniversitenin ön şartı, öğrencinin, belirli bir tarihe kadar dil sınavlarından geçerli bir sonuç alabilmesidir. Şartlı kabul isteyen öğrenciler, dil yeterlilik belgeleri haricinde gereken belgeleri (not dökümü, referans, essay) başvuru esnasında teslim etmelidir.
 
2. Doğrudan Yerleştirme - Direct Placement Gerek akademik ve gerekse dil açısından yeterli düzeye sahip olan öğrenciler eğitimlerine başlamak istedikleri dönemden en az 6-8 ay öncesi tüm evraklarını teslim etmelidir. Öğrencinin tüm belgeleri eksiksiz olacağından istemiş olduğu üniversitelere doğrudan yerleştirme yapılır.
 
3. Yurt Dışında Üniversite Hazırlık, Dil, Pre-MBA veya Pre-Master Kursu Alırken Yerleştirme - Üniversitelere doğrudan kabul için yeterli olmayan öğrenciler "Foundation" "Access" veya "Bridging" veya “A Level” olarak adlandırılan hazırlık kurslarını takip edebilirler. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, akademik danışmanlar tarafından yurt dışı üniversitelerine yerleştirilir. Üniversiteye hazırlık kursları 6 ya da 9 ay devam eder. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler başarı seviyelerine ve isteklerine göre bir üniversiteye yerleşebilir. Bu kurslar, üniversite kampüsünde ya da bağımsız bir kolejde verilir. Bu şekilde hazırlık eğitiminizi alırken veya yurt dışında üniversitelerde/kolejlerde dil eğitimi, Pre-MBA ya da Pre-Master kurslarına devam ederken; gitmek istediğiniz üniversitelere şahsen başvurabilir, bölümün görevlileriyle mülakat yapabilir ve üniversite seçme aşamasında bizzat kendinize uygun bir okulu daha kolay bulabilirsiniz.
 
4. Ön Lisans Bölümlerine Başvuru- Yurt dışında ön lisans eğitimi genelde üniversiteler bünyesinde verilmez. 2 yıllık “Community Colleges” veya “TAFE” ya da “HND” okullarında verilir. “Community Colleges” Amerika ve Kanada’da yaygın olan okullardır. Devlet-Eyalet sistemine bağlı olan “Community Colleges” lerde 2 yıllık Ön Lisans (Associate Degree) yapan öğrenciler, dilerlerse 2 yıllık eğitim sonrası kariyerlerine başlarlar veya bir devlet üniversitesine ya da özel üniversiteye 3. sınıftan transfer olup lisanslarını tamamlayarak lisans mezunu olabilirler. Aynı zamanda üniversiteler için akademik olarak yeterli olmayan öğrenciler de bu seçeneği tercih edebilir. Bu süreçte not ortalamanızı yüksek tutup, normal lise diplomanızın notlarıyla giremeyeceginiz 4 yıllık üniversitelere girebilir ve iki senenin sonunda kredilerinizi transfer edip 4 senelik üniversitenin 3.sınıfından başlayabilirsiniz. 2 yıllık bu okulların ücretleri de üniversitelere oranla oldukça uygundur. Maddi olarak akılcı bir planlama yapmak isteyen adaylar bu seçeneği tercih edip, daha sonra üniversitelere transfer olabilirler. Böylelikle hem iki diploma sahibi olmuş hem de eğitiminizin ilk iki senesini yarı maliyetine düşürmüş olursunuz.
 
5. Pathway Programları- Çeşitli üniversitelerle anlaşmaları bulunan özel okulların dil kurslarına veya foundation programlarına katılan öğrenciler, eğitim gördükleri kursun danışmanlığında, anlaşmalı üniversitelere kurs bitiminde doğrudan geçiş yapabilirler.
 
6. Yurt Dışında Lise Eğitimi- Yurt dışında yükseköğrenim görmek isteyen öğrenci, bu kararını yeterince erken vermiş ise, lisenin son sınıfını yurt dışında okuyarak, üniversitelere girişte çok daha kolay ve rahat bir süreç geçirebilir.
Birçok ülkede üniversite sınavı söz konusu değildir, yani yurt dışı üniversite puanları diye bir kavram yoktur. Yurt dışındaki üniversitelerin birçoğunda LYS, YGS, ALES vb. sınavları kazanma şartı yoktur. Öğrenciler istedikleri okul ve bölüm ile ilgili kesin ve net bir seçim yapabilme şansına sahiptirler. Öğrencilerin istedikleri bölümlerde okumaları hem üniversite hayatlarına hem de ileriki iş yaşantılarına olumlu yansımaktadır.
 

Yurt dışında üniversite okumak için gerekenler genel olarak şöyle sıralanabilir; iyi bir not ortalaması, eğitim alabilecek düzeyde yabancı dil bilgisi ve iyi referanslar.

Yurt dışında lisans yapmak isteyen adayların tercih ettikleri ülke ve üniversiteye bağlı olarak bazen Lisans Yerleştirme Sınavı’nda barajı geçmeleri ya da Türkiye’de istedikleri bölümü kazanmaları gerekebilmektedir. Bu konuda çok dikkatli olmak gerekmektedir çünkü üniversite LYS şartı aramasa bile, bazen öğrencinin eğitimi sonrasında diploma denkliği alabilmesi için YÖK tarafından LYS'ye girme şartı aranabilmektedir. Üniversite seçimi yapmadan önce mutlaka okul denklik durumları YÖK’ten araştırılmalıdır.
 
Amerika için bazı üniversiteler SAT, GMAT veya GRE sınav sonucu isteyebilmektedir. Yurt dışında lisansüstü eğitimi almak, hem lisansüstü öğrencilere sağlanan bursların yaygınlığı, hem de üniversite kabulleri açısından biraz daha kolaydır. Yurt dışındaki üniversitelerin, ülkemizdekiler gibi sadece sınav notlarınıza değil; bilimsel veya sosyal olarak yer aldığınız organizasyonlar, projeler, üye olduğunuz kulüpler, faaliyet gösterdiğiniz dernekler vb. sosyal ve bilimsel çok yönlülüğünüzü de oldukça dikkate aldığınızı unutmamalısınız.
 
Okumak için gidilecek ülkede bir banka hesabı açmak ve belli bir miktar parayı bu hesaba yatırmak gerekebiliyor. Bu para teminat olarak ülke tarafından dondurulabiliyor ya da bloke edilebiliyor.
 
Yabancı dil bilme şartı ise yine ülkeden ülkeye değişiyor olsa da genellikle üniversiteler öğrencilerin eğitim alacakları dillere göre; TOEFL, IELTS, Test DaF veya CELI gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlardan belirli bir puanın üzerinde skor yapmasını bekliyor. Bunun yanı sıra dil sınavlarında başlangıç seviyesinde puan alan öğrenciler, diğer akademik yeterlilikleri sağlıyorlarsa üniversiteye şartlı kayıt oldup, dil yeterliliğini yerine getirdikten sonra üniversiteye devam edebiliyorlar.
 
Gerekli olan belgeler ülkeden ülkeye ve üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de genel olarak şunlardır:
 • -Uluslararası öğrenci başvuru formu ve başvuru ücreti
 • -Lise diploması (mezun öğrenciler için)/ lisans diploması
 • -Ders notlarını gösteren transkript
 • -Liseden öğrenim görme belgesi
 • -Akademik referans
 • -Öğrenciyi ve kariyer amaçlarını anlatan motivasyon mektubu (çok yönlülüğünüz burada devreye giriyor)
 • -Üniversite tarafından istenen diğer kompozisyonlar
 • -Dil sınavı sonuç belgesi (TOEFL, IELTS vb.)
 • -SAT, GMAT, AP, IB, Abitur, Baccalaureate vb. skorlar
 • -Sağlık raporu
 • -Pasaport fotokopisi
 • -Kimlik fotokopisi
 • -Fotoğraflar
 • -Banka referans mektubu
 

Yurt dışında okumak istiyorsanız ancak lisans ve lisansüstü programlar için gerekli maddi yeterlilikleri sağlayamayacağınızdan endişe ediyorsanız burs araştırmaları yapabilirsiniz. Ayrıca iki yıllık programları veya 4-6-8 aylık sertifika programları da tercih edebilsiniz. Her türlü yurt dışı deneyiminin, uzun veya kısa olsun, size yeni ufuklar ve yeni kariyer fırsatlarının kapılarını çok daha kolay açabileceğini unutmayınız.

RD AKADEMİ İLE İNGİLTERE
 
İngiltere programlarımız İngilizce yeterlilik, akademik beceriler ve ticaret dersleri ile ilgili konularda sizlere hazırlık sağladıktan sonra lisans veya lisansüstü konularda anlaşmalı üniversitelerimizin anlaşmalı bölümlerine geçiş sağlamaktadır.
 

Anlaşmalı üniversitelerimizin çoğu kurslarımızın dil yeterliliği seviyelerini tanımakta ve ekstradan IELTS, TOEFL veya TOEIC sonucu talep etmemektedir.

İngiltere’de pathway programlarımız ile üniversite hayatınıza başlamak için 3 farklı yolunuz bulunmaktadır:
 
Pathway programlarımızla ilgilenmiyorsanız veya anlaşmalı üniversitelerimizden daha farklı bir okula başvurmak istiyorsanız; gerekli akademik ve dil seviyelerine sahip olup olmadığınız konusunda, sahip olduğunuz yeterliliklerle başvurabileceğiniz uygun okulların belirlenmesi hakkında veya kararlarınızı çoktan verdiyseniz başvuru aşamalarınız sırasında destek ve yönlendirme için de bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 
1. Akademik Amaçlı İngilizce (English for Academic Purposes-EAP): Foundation yılınızdan önce İngilizcenizi geliştirmeniz gerekiyorsa ve/veya üniversitelere başvurmak için akademik yeterliliklere sahipseniz ancak dil yeterliliğiniz yoksa “Akademik Amaçlı İngilizce” kurslarımıza katılabilirsiniz. Akademik amaçlı İngilizce kurslarımız hem İngilizcenizi hem de akademik becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmıştır. Kurs süresi, giriş İngilizce seviyenize bağlıdır. Ek olarak öğrencilerimize program boyunca IELTS ve PTE sınavlarına hazırlık dersleri de sağlanır. Dil seviyenizi yeterli düzeye getirdiğinizde foundation eğitiminize bizimle de devam edebilirsiniz.
2. Uluslararası Ticaret Foundation Programı:Uluslararası Ticaret Foundation Programımız aracılığıyla Birleşik Krallıktaki 6 anlaşmalı üniversitemizin ticaret lisans programlarına geçiş yapabilirsiniz. Bu programlar Uluslararası ticaret, ticaret ekonomisi, İş ve Finansal Yönetim, Pazarlama, İş ve Girişimcilik Yönetimi, İnsan Kaynakları, Yönetim, Pazarlama Stratejileri ve Reklamcılık gibi bölümlerdir.
 
 • Anlaşmalı Üniversitelerimiz;
 • -Sheffield Hallam University, Sheffield
 • -Kingston University, London
 • -Birmingham City University, Birmingham
 • -Northumbria University, Newcastle
 • -York St John University, York
 • -The University of Essex, Colchester
Unutmayınız ki, foundation programımızın eğitim içeriği ticaret bazlı olduğu için örneğin mühendislik bölümleri için geçerli olmayacaktır. İngiltere’de her şekilde bir foundation programına katılmanız gerekeceğinden, çalışmalarınıza devam etmek istediğiniz bölümlere önceden karar verip, bu doğrultuda foundation programlarına katılmanız çok önemlidir.
 
Foundation programımızda; İngilizce eğitiminiz, matematik, ekonomi, ticaret, pazarlama ve finans alanlarındaki eğitimlerle harmanlanır. Kurs içeriğinde; Uluslararası Ticaret, Pazarlama İletişimleri ve Reklam, Muhasebe ve Finans, Ticaret Bilgi Teknolojileri, İnsan Kaynakları Yönetimi, Ekonomi ve Finans, Pazarlama Yönetimi ve web Teknolojileri, Seyahat ve Turizm Yönetimi gibi dersler alırsınız. Program bitiminde sizlere, anlaşmalı üniversitelerimizin ilgili bölümleri için şartlı kabul mektubu ve üniversite/kariyer danışmanlık servisi sağlanır.
 
Anlaşmalı üniversitelerimize doğrudan geçiş için programda en az 55-65 arası bir skorla başarı göstermeniz gerekmektedir. Bu aynı zamanda İngilizce seviyesi olarak IELTS 6.0-6.5 denkliğinde bir başarı demektir.
 
3. Ticaret Yüksek Lisans Programları için Pre-Sessional İngilizce: 12 haftalık bu kursumuz İngiltere’de ticaret bağlantılı alanlarda yüksek lisans yapmak isteyen ancak gerekli dil yeterliliğine sahip olmayan öğrencilerimiz için tasarlanmıştır. İngilizce seviyenizi yeterli düzeye getirirken çalışmalarınız için sizlere en uygun hazırlığı sağlayacak akademik konular da eğitim programlarımıza dâhil edilmiştir. Dil eğitiminizin yanı sıra akademik yazım teknikleri, makale hazırlama yöntemleri vb. konularda da eğitim alırsınız.
RD AKADEMİ İLE KANADA
 
Kanada pathway programlarımızın sonunda Kanada’da anlaşmalı olduğumuz farklı üniversite ve kolejlere devam edebilirsiniz. Programlarımız öğrencileri Kanada’daki akademik gereklilikler için hazırlarken her öğrencinin bireysel öğrenme ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanmıştır.
 

Anlaşmalı üniversitelerimizin çoğu kurslarımızın dil yeterliliği seviyelerini tanımakta ve ekstradan IELTS, TOEFL veya TOEIC sonucu talep etmemektedir.

Kanada’da lise sonrası eğitim hayatınıza bizimle devam etmek için sizlere bir kaç seçenek sunmaktayız.
 
Pathway programlarımızla ilgilenmiyorsanız veya anlaşmalı üniversitelerimizden daha farklı bir okula başvurmak istiyorsanız; gerekli akademik ve dil seviyelerine sahip olup olmadığınız konusunda, sahip olduğunuz yeterliliklerle başvurabileceğiniz uygun okulların belirlenmesi hakkında veya kararlarınızı çoktan verdiyseniz başvuru aşamalarınız sırasında destek ve yönlendirme için de bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 
1. Üniversite Şartlı Kabul Yolu: Bu programımız, akademik yeterlilikleri sağlamanız durumunda dil eksikliğinizi giderene kadar anlaşmalı üniversitelerimizden şartlı kabul almanıza yardımcı olur. Üniversite seçiminizi kayıtta veya Kanada’ya geldikten sonra yapabilirsiniz. İngilizce kurslarımıza katıldığınızda, kursunuza devam ederken sizlere özle bir danışmanlık sağlanır ve üniversitelere başvuru yapmanız konusunda her türlü desteği alırsınız. Dil kurslarımız sayesinde, mevcut dil seviyenize göre yeterli uzunlukta bir kurs ile sizleri istenilen dil yeterlilik seviyesine getirmekteyiz. Aynı zamanda özelleştirilmiş ek derslerimizle Kanada eğitim sistemine aşina hale gelmenizi ve gerekli akademik becerileri kazanmanızı sağlamaktayız.
 
Kursunuz boyunca İngilizce seviyeniz dikkatle takip edilir. İstenilen dil seviyesine ulaştğınızda ise bu sınavlara girmeden üniversite eğitim hayatınıza geçiş yapabilirsiniz. “Akademik Amaçlı İngilizce” (English for Academic Practice - EAP) kursumuzu seçtiğinizde veya genel İngilizce kursunuza “Uygulamada Akademik Teknikler” seçmeli dersini eklediğinizde ise sizlere üniversite hayatınıza yönelik akademik, dilbilimsel ve kültürel olarak spesifik beceriler kazandıracak bir eğitim alırsınız.
 
 
2. Kariyer Gelişim Yolu: Kariyer Gelişim Seçeneği ile İngilizcenizi kısa veya uzun dönem eğitimlerle geliştirirken aynı zamanda anlaşmalı kolejlerimizin sizlere sunduğu sertifika ve diploma fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İş yaşamına yönelik İngilizce derslerimiz İngilizcenizi bir adım öne taşırken, sertifika programlarımız da kariyerinizde parlamanızı sağlayabilir.
 
Kariyer Gelişim Yolu Ortaklarımız;
 
SPROTT SHAW COLLEGE - Sprott Shaw College 110 yıllık deneyimi ile Kanada British Columbia eyaletinin en büyük kolejlerinden biridir. 12 haftalık sertfika programlarına katılım sonrasında staj veya proje deneyimi fırsatları elde edebilirsiniz.
 
Örnek bölümlerimiz;
 • -Uluslararası Ticaret
 • -İş Yönetimi
 • -Erken Çocuk Gelişimi
 • -Uluslararası Turizm ve Otelcilik
 • -Turizm ve Otelcilik Yönetimi
EVERGREEN COLLEGE- Evergreen College diploma ve sertifika programları üzerine uzmanlaşmış özel bir kolejdir. 12 haftalık sertfika programlarına katılım sonrasında staj veya proje deneyimi fırsatları elde edebilirsiniz.
 
Örnek bölümlerimiz;
RD AKADEMİ İLE AMERİKA
 
A.B.D programlarımız İngilizce yeterlilik ve akademik beceriler konularda sizlere hazırlık sağladıktan sonra lisans veya lisansüstü konularda anlaşmalı üniversitelerimizin anlaşmalı bölümlerine geçiş sağlamaktadır.
 

Anlaşmalı üniversitelerimizin çoğu kurslarımızın dil yeterliliği seviyelerini tanımakta ve ekstradan IELTS, TOEFL veya TOEIC sonucu talep etmemektedir.

A.B.D pathway programlarımız sizlere Amerika’da üniversite hayatınıza başlamak için 3 farklı seçenek sunmaktadır.
Pathway programlarımızla ilgilenmiyorsanız veya anlaşmalı üniversitelerimizden daha farklı bir okula başvurmak istiyorsanız; gerekli akademik ve dil seviyelerine sahip olup olmadığınız konusunda, sahip olduğunuz yeterliliklerle başvurabileceğiniz uygun okulların belirlenmesi hakkında veya kararlarınızı çoktan verdiyseniz başvuru aşamalarınız sırasında destek ve yönlendirme için de bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 
1. Kampüs İçi Dil Kursları- Bu seçeneğimizle üniversite öğreniminiz için gerekli olan İngilizce öğreniminizi Amerikan Kampüs yaşamı ile birleştirirsiniz. Yükseköğrenime tam hazırlık sağlar ve New York Eyalet Üniversitesi’ne (State University of New York – SUNY) garantili geçiş sağlayarak Amerikan üniversite sistemine adım atarsınız.
 
Kursunuz boyunca İngilizce seviyeniz dikkatle takip edilir. İstenilen dil seviyesine ulaştğınızda ise TOEFL veya IELTS’e girmeden üniversite eğitim hayatınıza geçiş yapabilirsiniz. Aynı zamanda denetimli dersler sayesinde boş vakitlerinizde üniversite derslerine katılabilirsiniz. Bu şekilde kredi bile kazanarak, kredilerinizi üniversiteye geçişte saydırabilir ve ilk sene için ders yükünüzü azaltabilirsiniz.
 
Bir kere New York State Üniversitesine girdiğiniz anda Amerikan eğitim sistemine adım atmış olursunuz. Amerikan transfer sistemi, başarılarınız doğrultusunda Columbia Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve hatta Syracuse Üniversitesi gibi dünya çapında okullara geçiş yapmanıza olanak sağlar. Kursunuz boyunca sınırsız destek alırsınız. Özel danışmanlarımız, alan seçimi, transfer seçenekleri, akademik portfolyo oluşturulması gibi konularda her adımınızda size yardımcı olmak için hazır bulunacaklardır. Kursunuz süresince üniversitenin öğrencilere sağladığı tüm imkânlardan (spor takımları, spor salonları, kütüphaneler vb) yararlanıyor olacaksınız.
 
 • Eğitiminizi 2 farklı kampüste alabilirsiniz;
 • -New York Eyalet Universitesi Oswego Kampüsü
 • -New York Eyalet Üniversitesi Fredonia Kampüsü
2. Üniversite Şartlı Kabul Yolu- Bu programımız, A.B.D’deki anlaşmalı üniversitelerimize şartlı kabul almanıza yardımcı olur. İngilizce kurslarımıza katıldığınızda, kursunuza devam ederken sizlere özle bir danışman atanır ve üniversitelere başvuru yapmanız konusunda her türlü destek sizlere sağlanır.
 
Kursunuz boyunca İngilizce seviyeniz dikkatle takip edilir. İstenilen dil seviyesine ulaştğınızda ise bu sınavlara girmeden üniversite eğitim hayatınıza geçiş yapabilirsiniz.
 
Akademik Amaçlı İngilizce (English for Academic Practice - EAP) kursumuzu seçtiğinizde veya genel İngilizce kursunuza “Uygulamada Akademik Teknikler” seçmeli dersini eklediğinizde ise sizlere üniversite hayatınıza yönelik akademik, dilbilimsel ve kültürel olarak spesifik beceriler kazandıracak bir eğitim alırsınız.
 
Anlaşmalı üniversitelerimizde 1-2 senenin sonunda başarı durumunuza göre Amerika’da herhangi bir üniversiteye transfer olabilme şansı yakalarsınız.
 
 • Amerika Anlaşmalı Okullarımız;
 • -De Anza College
 • -Foothill College
 • -Miracosta College University
 • -California International Business University
 • -San Jose City College
 • -Alliant International University
 • -Texas Wesleyan University
 • -Berkeley College
 • -University of Rhode Island
 • -Bunker Hill Community College
 • -Massachusetts College of Art and Design
 • -University of Massachusetts, Boston
 • -Simmons College School of Management
 • -Lasell College
 • -Wentworth Institute of Technology
 • -Boston Architectural College
 • -Bay State College
 • -Seattle Central Community College
 • -Montana State University
 • -Northern Arizona University
 • -The University of Mississippi
 • -New England Institute of Technology
 
3. Kariyer Gelişim Yolu- Kariyer Gelişim Seçeneği ile İngilizcenizi kısa veya uzun dönem eğitimlerle geliştirirken aynı zamanda anlaşmalı kolejlerimizin sizlere sunduğu sertifika ve diploma fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İş yaşamına yönelik İngilizce derslerimiz İngilizcenizi bir adım öne taşırken, sertifika programlarımız da kariyerinizde parlamanızı sağlayabilir.
 
Kariyer Gelişim Yolu Ortaklarımız;
 
UCSC EXTENSION; USCS Extension California Üniversitesine bağlı bir silikon vadisi bölümüdür. 9 aylık sertifika programlarını tamamlayan öğrencilere OPT (Optional Practical Trainin) kapsamında Amerika’da 1 yıllık çalışma izni alabilirler).
 
Örnek bölümlerimiz;
 • -Bilgisayar Programlama
 • -Veri tabanı ve Veri Analizi
 • -Yazılım Mühendisliği
 • -Proje ve Program Yönetimi
 • -Pazarlama
 • -İnsan Kaynakları
 • -Biyoteknoloji
 • -TESOL (İngilizce Öğretmenliği)
   
  NEW YORK FILM ACADEMY; New York Film Akademi alanında uzmanlaşmış en saygın kurumlardan biridir. Portfolyonuza dünyaca tanınmış bir kurumun sertifikasını eklemek istemez misiniz? Üstelik kısa dönem kurslardan birini başarı ile tamamladığınızda 2 yıllık programlara geçiş hakkın kazanabilirsiniz.
   
  Örnek bölümlerimiz;
  • -Film Yapımı
  • -Hi-definition Film Yapımı
  • -Oyunculuk
  • -3D Animasyon
  • -Fotoğrafçılık
  • -Müzikal Yönetmenliği
Back to Top